افتراق بدخيمي هاي ميلوپروليفراتيو

جهش ژنJAK2

نزديك به 96 موراد جهش در نوکلئوتید شماره 1849 در اگزون 14 ژن JAK2 واقع بر روی کروموزم 9 مشخص می شود که منجر به جایگزینی فنیل الانین (phe) به جای والین (val) در موقعیت 617 از پروتئین JAK2 می گردد. پروتئین های خانواده JAK2 به واسطه اثرات سایتوکاین های هماتوپوتیک و جهش منجر به فعالسازی مدام JAK2 در غیاب سایتوکاین می شود. بنابراین جهش JAK2-V617F یک فاکتور مستعد کننده برای پیشرفت ميلوپروليفراتيو محسوب می گردد.

جهش ژن CALR

این جهش بعد ازجهش JAK2، جزء شایع‌ترین‌ ناهنجاری ژنتیکی می‌باشد که در %30-20 از بزرگسالان با ترومبوسیتمی ضروری و همچنين بزرگسالان با میلوفیبروز اولیه دیده می‌شود
جهش ژن MPL
جهش‌های ژن MPL درصد کمی از ترومبوسیتمی ضروری بزرگسالان و بیماران PMF (ميلوفيبروزاوليه) را شامل می‌شود ولي در افراد با پلی‌سیتمی‌ورا دیده نمی‌شود.

ساعت کاری آزمایشگاه:

شنبه تا چهارشنبه 7:30 صبح تا 22
پنجشنبه 7:30 صبح تا 20

 

شماره تماس پذیرش: 05138401242 – 05138462978

لینک های مرتبط:

همکاری با ما
تماس با ما 
درباره ما

آدرس آزمایشگاه:

مشهد، خیابان احمدآباد، خیابان محتشمی 1، ساختمان شفا

حقوق مالکیت معنوی این وب سایت برای آزمایشگاه سمش محفوظ است./ طراح نجمه زارعی مقدم

افتراق بدخيمي هاي ميلوپروليفراتيو

دکتر ثمانه  فیضی در سال 1367 موفق به اخذ مدرک پزشکی عمومی خود از دانشگاه علوم پزشکی مشهد شده اند و بعد از گذراندن طرح و تعهد خدمت خود در سال 1376 موفق به اخذ مدرک دمتری تخصصی پاتوبیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد شده اند.

در دوره گذراندن ضریب k خود بعنوان مدرس در دانشکده داندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مشغول تدریس بوده اند.

و بعد از ان دوره بعنوان پاتولوژیست در آزمایشگاه بالینی مشهد  مشغول فعالیت بوده اند.

و هم اکنون بعنوان موسس آزمایشگاه شمس در خدمت مراجعین و همکاران گرامی می بآشد.

دکتر پروانه حکیمی فر در سال 1366 موفق به اخذ مدرک پزشکی عمومی خود از دانشگاه علوم پزشکی مشهد شده و بعد از گذزاندن طرح و فعالیت در زمینه پزشکی در مشهد در سال 1374 موفق به اخذ مدرک دکتری تخصصی پاتوبیولوژی شده و بعد از گذراندن ضریب k خود  به استان هرمزگان مراجعت کرده و در دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس  بعنوان هیئت علمی مشغول به فعالیت و تدریس تا سال 1397 بوده است.

 5 سال ازمدت فعالیت علمی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز بعنوان هیئت علمی مشغول به فعالیت بوده است

در این مدت همزمان در ازمایشگاه های بالینی  بعنوان پاتولوژیست  فعالیت کرده و از سال 1399 تا کنون در ازمایشگاه تخصصی شمس بعنوان مسوول فنی در خدمت مراجعین و همکاران گرامی می باشند

بیمار محترم، توجه فرمایید که جهت دریافت جواب آزمایش خود به صورت آنلاین به نام کاربری و پسورد نیاز دارید. نام کاربری شما شماره درج شده در انتها برگه پذیرش و پسورد شما شماره موبایلتان میباشد.