اندازه گیری هورمون آنتی مولرین AMH

اندازه گیری هورمون آنتی مولرین AMH چیست؟

  • این تست اختصاصی ذخیره تخمدانی (اندازه گیری هورمون آنتی مولرین) و پیشگویی نتایج IVF 

  • اندازه گیری میزان ذخائر تخمدان یکی از مهمترین قسمتهای بررسی زوجهای نابارور است.
  • تخمین میزان ذخائر تخمدان نه تنها به تعیین میزان موفقیت درمان های ناباروی کمک میکند بلکه به کمک آن می‌توان میزان نیاز به داروهای تحریک تخمدان و دوز مورد نیاز آنها را محاسبه کرد.

  • در گذشته از عوامل مختلفی مانند اندازه گیری میزان FSH روز سوم پریود -شمارش فولیکول انترال موجود در سونوگرافی- اندازه گیری حجم تخمدان و تست کلومیفن استفاده می‌شد.

  • مروزه اندازه گیری هورمون آنتی مولرین نیز برای تخمین ذخائر تخمدان بکار می رود.
  • میزان هورمون آنتی مولرین با افزایش سن کاهش می یابد و با کاهش مقادیر آن می‌توان پیش بینی نمود که قدرت تخمدان کاهش یافته است .
  • مقادیر بالای این هورمون در افراد مبتلا به تخمدان پلی کیستیک دیده می‌شود و بر اساس آن می‌توان احتمال خطر بروز سندرم تحریک بیش از حد تخمدان را پیش بینی کرد.
  • مزیت استفاده از اندازه گیری این هورمون نسبت به تعیین FSH خون اینست که مقادیر آن در تمام طول پریود نسبتا ثابت است و با مقادیر هورمون استروژن خون و یا مصرف قرصهای ضد بارداری ارتباطی ندارد.

  • میزان FSH روز دوم پریود در افرادی که از قرصهای ضد بارداری استفاده می کنند کاهش می یابد و این امر میتواند موجب ارزیابی غلط ذخائر تخمدان شود. از طرف دیگر در افرادی که میزان استروژن خون آنها بالاست FSH خون پایین می آید و طبیعی تلقی می‌شود در حالی که در اصل ذخائر تخمدان کاهش یافته است .

<<این تست در آزمایشگاه شمس به صورت روزانه انجام شده و نیازی به ناشتایی ندارد >>

ساعت کاری آزمایشگاه:

شنبه تا چهارشنبه 7:30 صبح تا 22
پنجشنبه 7:30 صبح تا 20

 

شماره تماس پذیرش: 05138401242 – 05138462978

لینک های مرتبط:

همکاری با ما
تماس با ما 
درباره ما

آدرس آزمایشگاه:

مشهد، خیابان احمدآباد، خیابان محتشمی 1، ساختمان شفا

حقوق مالکیت معنوی این وب سایت برای آزمایشگاه سمش محفوظ است./ طراح نجمه زارعی مقدم

اندازه گیری هورمون آنتی مولرین AMH

دکتر ثمانه  فیضی در سال 1367 موفق به اخذ مدرک پزشکی عمومی خود از دانشگاه علوم پزشکی مشهد شده اند و بعد از گذراندن طرح و تعهد خدمت خود در سال 1376 موفق به اخذ مدرک دمتری تخصصی پاتوبیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد شده اند.

در دوره گذراندن ضریب k خود بعنوان مدرس در دانشکده داندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مشغول تدریس بوده اند.

و بعد از ان دوره بعنوان پاتولوژیست در آزمایشگاه بالینی مشهد  مشغول فعالیت بوده اند.

و هم اکنون بعنوان موسس آزمایشگاه شمس در خدمت مراجعین و همکاران گرامی می بآشد.

دکتر پروانه حکیمی فر در سال 1366 موفق به اخذ مدرک پزشکی عمومی خود از دانشگاه علوم پزشکی مشهد شده و بعد از گذزاندن طرح و فعالیت در زمینه پزشکی در مشهد در سال 1374 موفق به اخذ مدرک دکتری تخصصی پاتوبیولوژی شده و بعد از گذراندن ضریب k خود  به استان هرمزگان مراجعت کرده و در دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس  بعنوان هیئت علمی مشغول به فعالیت و تدریس تا سال 1397 بوده است.

 5 سال ازمدت فعالیت علمی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز بعنوان هیئت علمی مشغول به فعالیت بوده است

در این مدت همزمان در ازمایشگاه های بالینی  بعنوان پاتولوژیست  فعالیت کرده و از سال 1399 تا کنون در ازمایشگاه تخصصی شمس بعنوان مسوول فنی در خدمت مراجعین و همکاران گرامی می باشند

بیمار محترم، توجه فرمایید که جهت دریافت جواب آزمایش خود به صورت آنلاین به نام کاربری و پسورد نیاز دارید. نام کاربری شما شماره درج شده در انتها برگه پذیرش و پسورد شما شماره موبایلتان میباشد.